Ana sayfa Pratik Bilgi Gerçekliğine İnanılan 6 Farklı Efsane

Gerçekliğine İnanılan 6 Farklı Efsane

877
0
PAYLAŞ

Var olduğuna ve yapıldığına inanılan birçok efsane var şu dünyada. Hatta bazı efsanelerin gerçekliği günümüze kadar gelmişken bazen de masal niteliği taşıyıp günümüze kadar gelmiştir. Peki nedir yüzyıllardır gerçekliğine inanılan efsaneler…

 

Gerçekliğine inanılan efsanevi gerçekler

 

  1. Şimdi böyle bir erkek sadece efsane olabilir düşüncesindeyseniz işte efsanevi bir gerçek Sör Walter’ın, Elizabeth’in ayakları ıslanmasın diye bir su birikintisinin üzerine paltosunu serdiği efsanesinin asıl kaynağı, Walter Scott’ın 1821 tarihli ve Kenilworth isimli romantik kitabıdır.

 

  1. Pennsylvania Evening Post, bağımsızlığı ilan eden önerge hakkındaki haberi 2 Temmuz’da yayımladı. Bağımsızlık İlanı isimli asıl belge 4 Temmuz’da onaylandı.

 

  1. Derslerinde tembel çocuklarda her zaman bir ışık olduğunu düşünürüm ve o ışığı görmesi gereken ilgili bir öğretmen tabi beraberinde ilgili bir ebeveyn olması görüşündeyim derken bu efsane bir gerçekse doğruluk payım yüksek. Einstein bu iddianın yayımlandığını görünce hemen şöyle düzeltti: “Asla matematikte başarısız olmadım. Daha 15’ime gelmeden, diferansiyel ve integral kalkülüsün hakimi olmuştum.”

 

  1. Buğday eriştesi Polo ziyaretinden muhtemelen yüzlerce yıl önce Çin’de zaten bulunuyordu ama makarnanın(veya benzer bir hazırlamann İtalya’ya Arap topraklarından 13. Yüzyıldan önce gelmiş olduğu düşünülüyor.

 

  1. Şimdi daha kısa erkekleri görmek mümkün diyor ve Napolyon söz sende; Bu “kısa onbaşı” aslında zamanının ortalama bir Fransız erkeğine göre biraz uzundu. Napolyon’un boyu 1 metre 70 santimdi.

 

  1. Cadıların süpürgesi inanışı buradan gelmiş olsa gerek. Her ne kadar cadı duruşmaları bir Massachusetts kasabası olan Salem’da var olmuş olsa da,‘cadılar’ asla kazıklarda yakılmadılar. Yaklaşık 20 kadar kadın asıldıktan ya da ezilerek öldürüldükten sonra cesetleri yakılmıştı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here