Ana sayfa Pratik Bilgi Afrika Siyah Sabunun Faydaları

Afrika Siyah Sabunun Faydaları

1056
0
PAYLAŞ

Afrika Siyah Sabunun Faydaları

Sabun üretiminde kullanılmakta olan maddeler, sabunun niteliğini belirler. Afrika siyah sabununun karakteristik hususlarını izah ederken, sabuna bu özelliklerini kazandıran faydalı maddelerin de listesini anlatacağız.

Derinlemesine Temizler

Sabun antifungal (mantarların üremesine engel olma ya da onların öldürülmesi) ve antibakteriyel özellikler taşıdığından, deri gözeneklerinin temizliği için kullanabilirsiniz. En mühim nokta sert kimyasallar olmadan cildi temizleyebilir olmasıdır.

Her Yaş İçin Uygun 

Yaşlılar ve bebekler için de uygundur. Türlü yağlar içerdiğinden dolayı cildi nemlendirir ama cildi yağlandırmaz. Kuru cilde sahip olanlar bilhassa shea yağı ya da başka nemlendirici maddeler içeren türlerini tercih etmelidirler. Kuru bir cilde sahip olan kişiler, banyo sonrası nemlendirici kremler tatbik etmelidir. Normal cildi tahriş etmediğinden hassas bir cilde sahip olanlarda kullanılabilir. Yalnız aşırı oranda kullanımı cildi kuru bırakabilir ve de tahriş edebilir.

Temiz Cilt

Ham Afrika siyah sabununun düzenli kullanımı tıraş sonrası oluşan siyah noktalardan ve sivilcelerden kurtulmaya destek olur. Shea yağı cildi nemlendirir yalnız gözenekleri tıkamaz. Erkekler başkaca tıraş sabunu olarak da kullanabilmektedir.

Akne sorunu

Doğal peeling yapıcı ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Derin temizlik sağlar. Omuz, yüz, sırtta yeni akne oluşumunun engellenmesinde yardımcı olur.

Sağlıklı Cilt

E ve A vitaminleri demir ile doludur. Cilt için besleyicidir ve büyük bir miktarda cildin niteliğini artırmaya destek olur.

Doğal Koruma

Başka rastgele bir sabundan daha fazla shea yağı içerdiği için, Ultraviyole koruma sağlar. Sabunda var olan antioksidanlar, ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumuna sebebiyet veren serbest radikal hasarından cildi korur. Böylelikle, cildinizin erkenden yaşlanmasını önler.

Yumuşak Saçlar

Sabun saç yıkamak için çoğunlukla seyreltilmiş şekilde şampuan olarak da kullanılabilir. Shea yağı saçı yumuşatmak içinde yardımcı olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here