Ana sayfa Sağlık Boyun Tutulmasına Ne iyi Gelir ?

Boyun Tutulmasına Ne iyi Gelir ?

594
0
PAYLAŞ

Boyun Tutulmasına Ne iyi Gelir?

Boyun tutulması insanların hayatlarına birçok zorluk katar ve ağrıya sebep olur. Boyun tutulmalarının birçok sebebi olabilir. Yanlış uyku pozisyonunda uyumak ya da yanlış yastık seçimi yapmak bu sebeplerinden başlıcasıdır. Masa başı işlerde çalışan kişilerde boyun tutulması daha sık görülür. Sürekli olarak aynı yöne yönelerek çalışmak boyunda tutulmalara sebep olur. Klima, soğutucu, vantilatör gibi şeylerin önünde fazlaca zaman geçirmekte sebepler arasındadır. Omuzlarda yük taşımak, boyuna yüklenmek ve ağır kaldırmak ya da taşımakta boyun tutulmasına neden olabilir.

Boyun Tutulmasının Geçmesi İçin En İyi Tedavi Yöntemi Nedir?

Masaj boyun tutulmasına iyi gelen bir yöntemdir. Boyun tutulmalar genellik ile 2 ya da 3 gün sürer. Masaj bu sürenin hızlanması ve acısız geçmesi için uygulanan bir tekniktir. Masajı yapan kişinin bu konuda bilgisi olması gerekir. Aksi takdir de daha büyük bir sıkıntıya yol açabilir. Sertleşen bölgeye sıcak bir baskı uygulanarak daha sonra o bölgeye yağ uygulaması yapılmalıdır. Yağlar genellikle gevşetici özellikleri içerisinde barındırmalıdır. Boyun tutulması için iyi gelebilecek bitki yağları okaliptüs, nane yağı gibi doğal kas gevşetici görevi gören yağlardır.Boyun tululması için ayrıca  egzersiz hareketler vardır

Boyun Tutulması Tedavisinde Kullanılabilecek Kremler Nelerdir?

Boyun tutulması için kas gevşetici görevi gören kremlerde kullanılır. Krem tutulan bölgeye uygulanarak hafif hareketler ile bölgeye nüfus edilir. Daha sonra bölgeye kısa bir masaj yapılarak krem deriye iyice yedirilir. Kremin bölgeye etkisini artırmak için sürdükten sonra üzerini ılık ya da sıcak bir havlu yardımı ile kapatın. Kremi sıcak bir duş aldıktan sonrada sürebilirsiniz. Bu vereceği etkiyi artırmaya yardımcı olacaktır. Bu tip kas gevşetici kremleri eczaneden alabilirsiniz. Ayrıca bu kas gevşetici kremi sürmeden önce belirli egzersizler yapmanız da kaslarınızı gevşetecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here