Ana sayfa Sağlık Ayaklarda Kemik Çıkmasının Önüne Nasıl Geçilir ?

Ayaklarda Kemik Çıkmasının Önüne Nasıl Geçilir ?

1365
0
PAYLAŞ

Ayaklardaki Kemik Çıkmasının Önüne Geçmek İçin Bunları Yapın

Ayakları sürekli ayakkabı içinde olan birçok insanda kemik çıkması görülür ve bu kemik çıkması zaman içinde ağrıya dönüşerek beraberinde istediğiniz ayakkabı modellerine veda etmenizi sağlar. Hep rahat ve geniş kalıplı ayakkabı arayışına girersiniz. Bu yazımızda ayaklardaki kemik çıkmasının önüne geçmeniz için bir takım bilgiler vereceğiz.

  • Ayak pedi kullanın. Ayak pedleri ayaklarınızı ayakkabı içinde rahat ettirir.
  • İlk olarak artık yüksek topuk giyinmekten vaz geçin. Zaten günümüz modası alçak topuk ve rahat geniş kalıp ayakkabıları moda yapmışken ayaklarınızdaki kan dolaşımını azaltmamak ve kemiklere daha fazla baskı yapıp canınızı acıtmamak yerine bu tavsiyemize kulak verin.
  • Ayaklarınızda ayakkabı yokken ayaklarınızı oturduğunuz yerden hareket ettirin ve altına tenis topu koyup topu ayağınızın altında gezdirin.
  • Ayaklarda kemik çıkmaya başlarken ayaklarınızda ağrı hissedersiniz böyle olduğu zaman ayaklarınıza ağrı kesici merhem ile masaj yapın
  • Bir diğer önemli bilgi ise egzersiz yaparken ayaklarınızda ağrı oluyorsa bu doru spor ayakkabı seçimi yapmadığınızı gösterir. Yaptığınız sporun türüne uygun spor ayakkabı seçmenizi öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here