Ana sayfa Pratik Bilgi Hamilelikte Uçak Yolculuğu

Hamilelikte Uçak Yolculuğu

493
0
PAYLAŞ

Hamilelikte Uçak Yolculuğu

 

Hamilelik her bayan için oldukça heyecanlı bir o kadar da riskli ve birçok hususta dikkatli olunması gereken bir süreçtir. Hamile bayanlar hamileliğinin her döneminde hareketlerine dahi dikkat ederken aynı zamanda düzenli kontrollerine ve beslenme şekillerine bile dikkat etmek durumundadırlar. Bebek bekleyen bayanların dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan birisi de hamilelikte uçak yolculuğu konusudur.

 

 HAMİLELİKTE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 

Zor ve bir o kadar da heyecanlı bir süreç olan hamilelikte bayanlar yaşamlarının her alanında birçok hususa dikkat etmekle sorumludur. Yapılan yanlış bir hareket, tüketilen yanlış bir besin hem anne karnındaki bebeğin hem de anne adayının sağlığını tehdit eden bir unsur haline dönüşebilir.

 

Hamile bayanlar öncelikle düzenli kontrolleri konusunda hassas olmalıdır. Bunun yanı sıra doktorun vermiş olduğu ilaçlar ve önermiş olduğu besinler hamilelik sürecinde hem annenin hem de anne karnındaki bebeğin sağlığını olumlu yönde etkileyecektir dolayısıyla da bu öneriler mutlaka dikkate alınmalıdır.

 

Hamilelik döneminde asla ve asla ağır kaldırılmamalıdır ve yukarı ya da aşağı uzanılmamalıdır ve bu süreç içinde yapılan yolculukların mesafesi oldukça kısa olmalıdır ve mutlaka yolculuk öncesinde doktora danışılmalıdır.

 

 HAMİLELİKTE UÇAK YOLCULUĞU

 

Günümüzde hava yolları taşımacılığında kullanılan uçakların birçoğu kabin açısından hamileliğe risk teşkil etmeyen şekildeki uçaklardır. Ancak küçük uçakların kabinlerinin basınç ayarları düşük olduğundan dolayı hamile bayanların sıkıntı yaşayabilmesi olası bir durumdur.

 

Kadın doğum uzmanlarının vermiş olduğu bilgilere göre ise hamile bir bayanın 7. ayından sonra uçak yolculuğu yapması sıkıntı teşkil edebilecek bir konudur. Bu bağlamda en az 7 aylık hamile bir bayan ancak doktorundan almış olduğu izin belgesi ile uçak yolculuğu yapabilir. Hamileliğinde 7 ayını doldurmamış bayanlar ise tüm sorumluluğu üstlenerek uçak yolculuğu yapabilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here