Ana sayfa Sağlık Biberiye Yağının Faydaları

Biberiye Yağının Faydaları

309
1
PAYLAŞ

Biberiye Yağının Faydaları

Biberiye yağı ülkemizde birçok hastalık için kullanılan bir yağdır. Tedavi edici niteliğinin yanı sıra biberiye yağı zayıflama alanında da tercih edilen bir yağdır. Selülitleri yok etmesi ile bilinen bu yağ birçok kadın tarafından tercih edilmekte ve sıklıkla kullanılmaktadır. Gün geçtikçe popülerliği artan hem tedavi edici hem de forma sokucu bu yağ birçok kişinin vazgeçilmezleri arasında yerini çoktan almıştır. Biberiye yağının faydaları aslına bakılırsa saymakla bitmez.

Biberiye Yağının Faydaları Nelerdir

Biberiye yağının faydalarından ilki romatizmal hastalıklara iyi gelmesidir. Düzenli kullanım ile romatizmanın sebep olduğu ağrı ve sızlamalar son bulur. Bu noktada kemikte ki diğer ağrılarında dinmesini sağlar ve aynı zamanda tedavi edici niteliktedir. Ağrının yoğun olduğu bölgelere hafif masaj yaparak biberiye yağı uygulamanız eklem ve kemiklerde ki ağrıyı hafifletecektir. Bu uygulamayı düzenli yapmanız halinde de biberiye yağı tedavi edici özelliğini gösterir. Aynı zamanda biberiye yağı baş ağrılarının dinmesi içinde kullanılmaktadır. Sinir ve stres kaynaklı, bununla birlikte sinüzitten dolayı baş ağrılarınız mevcut ise biberiye yağı oldukça etkili bir yöntemdir. Ağrının yoğun olduğu bölgeye, şakaklara ve ensedeki sinirlere biberiye yağını Masaj yaparak uygulamanız halinde ağrılarınızın dindiğini görebilirsiniz.

Biberiye yağı aynı zamanda ciltte oluşan morluklara da iyi gelmektedir. Yanlışlıkla bir yere çarptığımızda oluşan morluklar ciltte kötü görüntüye sebep olabilir. Bu durum can sıkıcı bir hal alırken biberiye yağı morlukların geçmesinde etkili bir yöntemdir. Bölgedeki morluğu aynı zamanda morluğun sebep olduğu ağrıyı almak için biberiye yağını moraran bölgeye Masaj yaparak sürebilirsiniz. Sabah ve akşam zeytinyağı ile karıştırarak sürdüğünüz Biberiye yağı kısa zaman içinde morluklardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Morlukların yanı sıra biberiye yağı ciltteki tırnak izi, çizilme ve yara izlerine de iyi gelmektedir. İyileştirici ve yenileyici içeriği sayesinde kısa zaman içinde cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. Ancak Biberiye yağı çok ağır bir yağ olduğu için bazen ciltte Reaksiyon görülebilir. Bu nedenle zeytinyağı ile birlikte karıştırarak biberiye yağını incelterek kullanmalısınız.

Biberiye yağı saç dökülmelerine de bir çare öngörmektedir. Eğer Saçlarım çok dökülüyor ise biberiye yağı maskesi ile saç dökülmelerini de en aza indirebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here