Ana sayfa Pratik Bilgi Saçları Hızla Uzatan 7 Yiyecek

Saçları Hızla Uzatan 7 Yiyecek

551
0
PAYLAŞ
Hair

Saçların hemen uzamasını hemen hemen her bayan ister ve birçok insan ise saçların hemen uzamamasından şikayetçidir. Ve bazı insanlar saçların hızlı bir şekilde uzaması için gerek evde kendi imkanlarıyla saçlarına türlü türlü maskeler yapar, gerek tonla para vererek saçların uzaması için kremler,özel şampuanlar vs… satın alır. Ancak size haberimizin devamında yemeniz için önerdiğimiz yiyecekler sayesinde saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacaksınız.

İşte saçlarınızın hızla uzamasını sağlayan 7 yiyecek.

Saçların uzamasını sağlayan yiyecekler

  1. Balık yiyerek saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatabilirsiniz. Çünkü balıkta bulunan omega3 ve demir saç köklerini güçlendirir, aktif tutar bu sayede saçlarınız hızla uzar.
  2. Her gün yiyeceğiniz 1 adet istiridye ile günlük çinko ihtiyacınız karşılanmış olur ve çinko saçlarınızı besler ve saç köklerini harekete geçirir.
  3. Bir saç telinin %80’i keratinden oluşur ve keratin tavukta bolca bulunur bu yüzden bol bol tavuk tüketebilirsiniz.
  4. Yumurtada bulunan protein ve biyotin saçlarınızı güçlendirir, dökülmesini önler ve saçlarınızı çabuk uzatır.
  5. E vitamini yönünden zengin olan badem saç derinizi güçlendirir ve dinlendirir bu sayede saçlarınız çabuk uzar ve beslenir.
  6. B1, B2, B3 ve B4 vitaminleri, ve kafa derisine iyi gelen B5 ve B6 vitaminlerini barındıran kabak çekirdeği mutlaka yenmesi gereken bir yiyecektir.
  7. Demir sağlıklı saçlar için olması gereken bir elementtir. Bu yüzden mercimek tüketmenizi öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here