Ana sayfa deneme Dünya Durduğunda Ne Olur?

Dünya Durduğunda Ne Olur?

429
0
PAYLAŞ

Dünya dönmekten vazgeçerse dünyada birçok şey değişir ve dünya durursa ne olur? Sorusunu bilimsel olarak araştırmaları bizler sizler için araştırdık…

Ve araştırmalarımız insan değil tek bir canlının bile yaşama ihtimalinin olmayacağı yönünde birleşirken, insanlığın beklediği o kıyamet gününün geleceği anlamı taşıyor. Dünya durduğunda neler değişecektir sorusu hakkında sizlere sunduğumuz bilgiler aşağıdaki gibidir.

Dünya durduğunda ne olur?

  1. Dünya durduğunda çevrenizde gördüğünüz her şey doğuya doğru sürüklenir. Bunun nedeni ise ekvatora yaklaştıkça hız seviyesinin yükselmesi görüşünü savunan bilim adamları mevcut.
  2. Eğer her şey doğuya doğru akarsa doğu sahil şeritleri ile adlandırılan bir bölge olacak görüşündeyim. Çünkü araştırmalara göre devasal dalgalar oluşacak ve bu dalgalar doğu doğru sürüklenecek.
  3. Merkezkaç kuvveti nedeniyle şu anda sular ekvatorda bir araya geliyor. Dünya’nın aniden durması halinde karalar ve sular yeniden dağılır. Sular kutuplara doğru hareket eder buda tek bir okyanus oluşumunu gözler önüne serer.
  4. Her şeyin doğuya doğru sürüklenmesi beraberinde yer altındaki enerjinin açığa çıkmasını sağlar yani kasırgalar, volkanik patlamalar ve depremler ardı arkasına gelir.
  5. Dünya dönüş biçiminden dolayı yumurta şekline (geoid) benzetilir. Dolayısıyla dünya dönmekten vaz geçerse şekli değişir ve küreye benzemiş olur.
  6. Dünya durursa başımıza gelecekler şimdiye kadar bir canlının yaşayacağı türden yaşanmışlıklar değil, ancak dünya durduğu zaman 6 ay gündüz ve 6 ay gece yaşanacağı bilimsel bir gerçektir.
  7. Yeryüzündeki enerjinin açığa vurması ve gece gündüz döngüsündeki farklılık radyasyonun çoğalmasına neden olur ve eğer insan bu döngü içinde yaşamayı başarabilirse radyasyonu geçirmeyen kıyafetler giyinmesi gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here