Ana sayfa Pratik Bilgi İlaçsız Baş Ağrınızı Geçirebilecek 5 Doğal Yöntem

İlaçsız Baş Ağrınızı Geçirebilecek 5 Doğal Yöntem

574
0
PAYLAŞ

Baş Ağrınızı Önleyebilecek 5 Farklı Yöntem

Birçok zaman birçok kişinin baş ağrısı oldukça fazla olur bu kişilerde farklılık gösterebilir bazen ağrılarımız fazlalaşır ve hemen bir ağrı kesici alırız bazen ağrı kesiciler bile fayda etmez çok eskilerden bazı yöntemlerle baş ağrısında çok fazla ağrının çözüldüğünü gördük ilaçsız baş ağrısı nasıl geçer sizler için bu yöntemleri derledik.

Kırmızı Biber

Kırmızı Biber  içinde kapsaisin denilen çok yararlı bir bileşene sahiptir.Kımızı biberi çay ve kahvelerinize bir tutam ekleyin ya da baharatlı yemeklerde bir tutam ekleyin veya dip sos olarak kullanın.

Nane Yağı ve Lavanta

Nane yağı ve lavanta oldukça iyi bir ağrı kesicilerdir.Nane kalp damarlarını açıp kapayarak kan akışını olumlu yönde etkiliyor ve baş ağrısı ve migrene iyi geliyor.

Badem

Badem baş ağrısına çok iyi geliyor içinde etkili salicin isimli bir bileşen olduğundan baş ağrısını doğal yöntemle çözmenizin yöntemlerinden birisidir.

Gümüşdüğme

Başağrısı kan damarlarınızın genişleyip başınıza baskı uygulaması sonucu oluşuyor Gümüşdüğme ise kan damarlarını daraltarak baş ağrınızı azalmaktadır.

Zencefil Çayı

Zencefil çayı mide bulantısı ve baş ağrısı için oldukça iyi bir çözüm yoludur.10 cm lik taze zencefili cezvede çok az su ile kaynatın bir çay kaşığı organik bal ile tatlandırın işte size müthiş bir ağrı kesici .

 

 

Not: Hastalığı ve yukardaki ürünlere alerjisi olan kişiler asla bu karışımlardan kullanmasınlar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here