Ana sayfa Sağlık Kanser Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Kanser Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

348
0
PAYLAŞ

Kanser hastalığı her geçen gün artmakta ve ne yazık onca araştırmalara rağmen kanser tedavisini iyileştiren bir bulguya kesin olarak rastlanılamamıştır. Fakat kanser ile ilgili halk arasında doğru bilinen yanlışlar var biraz bilgi sahibi olmak için bizler kanser hakkında doğru bilinen yanlışları makalemizde kaleme aldık. Diğer bir makalemizde de kanserle savaşan besinler konusunda bir yazı yazmıştık dilerseniz bu makalemizden önce onuda okuyabilirsiniz.

Kanser hakkında doğru bilinen yanlışlar

  • Kanser hastalığı stres ve üzüntüden dolayı sahip olunan bir hastalık değildir. Ancak uzmanlar kanser hastalarının morallerinin yüksek olması gerektiğini savunmaktadırlar.
  • Biyopsi kanser tanısını koymak için cerrahi bir müdehaledir, hastalığı kesinlikle yaymaz.
  • Kanser hastası olmamak için düzenli ve dengeli beslenilmeli ve gıdanızı yerinde almalısınız ki bu sayede birçok hastalığın önüne geçersiniz.
  • Kanser hastalığı bulaşıcı değildir, kanser hastaları rutin hayatlarına devam edebilirler ancak kendilerini virüs ve mikroplardan korumalıdırlar çünkü virüs ve mikroplarla vücut etkin savaş gösteremeyebilir.
  • Tatlı kanser hücrelerini besler ancak bu doğrultuda şekeri tam anlamıyla kesmek kanser hücrelerini yok etmez.
  • Kanser hastası olan bir kişiye hastalığı hakkında net bilgi verilmesi, motivasyon ve moralini yüksek tutması için yakınları olarak her şey yapılmalıdır. Ve bu doğrultuda kanser tedavisi için doktorun önerdiği tedavi yöntemlerini kendi seçmelidir. Bu şekilde kanseri yenen ve eski hayatına devam eden birçok hasta vardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here