Ana sayfa Sağlık Kuran-ı Kerim’de Adı Geçen Kutsal Yiyecekler ve Faydaları

Kuran-ı Kerim’de Adı Geçen Kutsal Yiyecekler ve Faydaları

550
0
PAYLAŞ

Kuran’ı Kerim içinde o kadar çok bilgiyi arındırıyor ki okuyan kişinin hayrete düşmemesi mümkün değildir. Akla gelebilecek her konu hakkında inanılmaz ayetler ve bilgiler bulunan kuran-ı Kerim’de yiyecekler hakkında yazılanlar ve faydalarını bilmenizi isteriz.

Kutsal kitabımızda yer alan yiyecekler ve faydaları

İncir: incir bir portakal kadar C vitamini deposudur, potasyum ve magnezyum zenginidir, B6, B2,B3 ve K vitaminine sahip bir meyvedir.

Nar: narın bereket meyvesi olduğunu bilmeyen yoktur. Nar kış meyvesi ve Allah nasıl yaratmış nar içinde bağışıklık sistemini güçlendiren demir, potasyum, C vitamini vardır. Aynı zamanda vücuttaki şeker oranını dengeler.

Üzüm: Üzüm bol miktarda protein ve lif içerir ve bu vücudumuza enerji verir.

Kiraz: tamda mevsiminde olduğumuz kiraz bol miktarda A vitamini içerir, potasyum ve magnezyum ve demir zenginidir. Günde 20-25 adet yenmesi baş ağrılarını yok eder.

Hurma: Hurma bol miktarda C vitamini içerir, DNA ‘nın yapısını ve vücudumuzdaki hücreleri yenilemeye yardımcı olur, kanser hücrelerini öldürür.

Muz: içerdiği vitaminler sayesinde cilde iyi gelir, sindirim sistemini düzenler, bağırsakları rahatlatır.

Bal: Bal öksürüğe iyi gelir, bağışıklık sistemini güçlendirir, uykunuzu düzene sokar, hafızanızı güçlendirir.

Soğan: C vitamini, B6, biyotin, krom, kalsiyum ve lif zenginidir bu vitaminler ise insan vücuduna faydalıdır.

Mercimek:  Yüksek oranda lif içermesi nedeniyle diyabet, insülin direnci ya da hipoglisemi gibi durumlar için oldukça faydalıdır. Hem kan şekeri seviyelerini dengede tutmakta hem de sürekli bir enerji kaynağı olabilmektedir

Sarımsak: herkes bilir ki sarımsak içinde antibiyotik vardır. Bunun dışında içinde bulunan bazı mineraller bağışıklık sistemini güçlendirir ve hücreleri yeniler.

Süt: Süt için kuran-ı kerimde inekten bahsetmiştir,sarıkız adı bile kuran-ı kerimde geçer.bu yüzden sütün faydaları da inanılmaz fazladır. Kemikleri güçlendirir, vücudu zinde tutar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here