Ana sayfa Pratik Bilgi Kirpikleri Uzatacak Yöntemler Nelerdir?

Kirpikleri Uzatacak Yöntemler Nelerdir?

462
0
PAYLAŞ

Gözlerinizin güzel, anlamlı bir duruşu olsun istiyorsanız önce kirpiklerinizden başlamalısınız. Kirpikleriniz uzun ve gür olursa gözlerinize makyaj yapmanıza bile gerek kalmayacaktır. Uzun kirpikleriniz gözlerinizi biraz daha öne çıkaracağı buna gereksinim olmadığını kendiniz de fark edeceksiniz. Doğuştan kirpikleriniz uzunsa şanslısınız demektir. Yalnız böyle bir şansınız yoksa üzülmeyin kirpikleri uzatacak yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerin doğal olanı sağlık açısından daha makbuldür. Maskara ile de kirpikleri uzun göstermeniz mümkündür. Lakin maskaraların içeriğindeki kimyasal maddeler kirpikleri daha çok dökeceği için bu sefer uzatacak kirpik bulamayabilirsiniz.

O açıdan kirpiklerinizi doğal yöntemlerle uzatmanız sizin yararınıza olacaktır. Kirpikleri uzatma yöntemlerine geçmeden önce kirpiklerin niçin döküldüğüyle ilgili durumları bilmekte önemlidir. Kirpiklerin dökülme nedenlerinin başında sağlıksız beslenme ile birlikte gerekli vitaminleri alamamak gelmektedir. Saç, kirpik ve kaş dökülmelerinin en büyük sebebi vitamin eksikliğidir. Vitamin eksikliğinin ana sebebi de bileceğiniz üzere sağlıksız beslenmedir. Sağlıklı beslenmeyi yaşamımıza yerleştirdiğimiz oranda bu tür durumlarla karşılaşmamız daha az sıklıkta olacaktır. Bu önemli bilgileri de verdikten sonra kirpikleri uzatacak yöntemler nelerdir sıra onları öğrenmeye geldi.

Kirpiklerinizi uzatmak istiyorsanız birinci adım doğru bir kirpik tarağı ile düzenli olarak kirpiğinizi taramaktır. Ayrıca tarama sırasında kirpiğinize vazelin sürmeyi de ihmal etmeyiniz. Vazelinde kirpikleri uzatmada etkilidir. İkinci adımımız kirpiklerinizde hiçbir zaman makyaj bırakmamak her zaman temizlemektir. Üçüncü önerimiz bademyağı veya zeytinyağı kirpikleri uzatmada en etkili yağlardır. Bu yağları düzenli bir şekilde kirpiklerinize sürünüz. Diğer bir yöntemde içtiğiniz yeşil çayları atmayınız sallama çayları gözlerinizin üstüne koyarak kirpiklerinizin de uzamasını sağlayabilirsiniz. Kirpikleri uzatacak yöntemler bu şekildedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here