Ana sayfa Pratik Bilgi Seyahat İçin Pratik Öneriler

Seyahat İçin Pratik Öneriler

510
0
PAYLAŞ

Seyahat İçin Pratik Öneriler

Bir seyahat çıkma durumunuz var ise dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır. Bu noktada uçak biletinden yahut otobüs biletinden tutunda bavula kadar birçok ince detay bulunur. Bu yazımızda sizlerin rahat edebilmesi için seyahat adına pratik önerileri derledik.

  1. Seyahate çıkmadan 1 yahut 2 gün önce bavulunuzu hazır edin. Bu şekilde son dakikada çıkacak olan işler sebebi ile alelacele eksik bavul hazırlamak zorunda kalmazsınız.
  2. Uçak biletinizi yahut otobüs biletinizi check in edin. Herhangi bir hata yahut karışıklık söz konusu mu dikkatlice bakın. Uçağa yahut otobüse gittiğiniz de can sıkıcı olaylarla karşı karşıya kalmayın.
  3. Eğer seyahate araba ile gidecek iseniz arabanızı mutlaka kontrol ettirin. Arabada aksaklık ve hasar durumunun olup olmadığına mutlaka baktırın ve o şekilde yola çıkın.
  4. Seyahat çantanıza mutlaka ağrı kesici, ateş düşürücü ve bunun türevi ilaçlardan koyun. Gittiğiniz yerde ilaç ve eczane aramak durumunda kalmayın.
  5. Yanına mutlaka bir yağmurluk ve şal alın. Yaz aylarında beklenmedik bir sürpriz ile karşı karşıya kalma ihtimalinize karşı sizi koruyacaklardır.
  6. Paranızın hepsini nakit şekilde taşımayan. Herhangi bir soygun durumunda cebinizde para kalmaması halinde en yakın şubeye giderek hesabınızdan para çekebilir ve zor durum yaşamazsınız.
  7. Telefonunuzun bataryası dolu olarak yola çıkın. Yanınıza taşınabilir şarj aleti ve normal şarj aletinizi mutlaka alın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here