Ana sayfa Yemek Çıtır çıtır Patates Kızartması İçin Püf Noktalar

Çıtır çıtır Patates Kızartması İçin Püf Noktalar

1005
0
PAYLAŞ

Patates kızartması doğra yağa koy kızarsın söylemek kolay ancak çıtır çıtır bir patates kızartmak ve zevkle sunum yapmak ve afiyetle yemek için yapılması gereken bazı püf noktalar vardır. Mutfak şeflerine sorduk ve çıtır çıtır patates kızartması için yapılması gereken pratik çözümler yazımızın devamında sizleri bekler.

Çıtır çıtır patates için bunları yapın

  • Önceliğiniz aldığınız patatesin cinsini,n iyi olmasıdır bu yüzden patates satın alırken yeşil olmamasına, sert olmasıne ve renginin sarı olmasına özen gösterin.
  • Bazı patatesler doğranırken yumuşar ve beyaz bir su çıkar bu patatesin nişastasını kaybetmesi anlamına gelir bunun içinde patatesleri doğradıktan sonra soğuksuya yatırın ve 2-3 damla sirke damlatın.
  • Patatesleri soda içine biraz su koyup iyice karıştırın ve soğuksuya dökün, doğradığınız patatesleri de bu suyun içine koyun yaklaşık yarım saat bekletin ve patateslerinizi kızartın sonucu göreceksiniz.
  • Son olarak patatesleri sudan çıkartıp süzerken üzerindeki suları bez yardımı ile emmesini sağlayın buda patateslerin çıtır çıtır olmasını sağlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here