Ana sayfa Genel Mutfakta Pratik Olmak İçin Bunları Yapın!

Mutfakta Pratik Olmak İçin Bunları Yapın!

623
0
PAYLAŞ

Günümüz yasam koşullarında bayanın is hayatına atılmış olması nedeniyle sadece bayanlar evde yemek pişirip, ev halkının beslenmesinde aktif rol oynayamamaktadır. Bayanların is yaşamından kaynaklanan yoklukları ya da yorgunlukları nedeni ile bazen kolları sıvamak gerekebilmektedir. Peki, mutfağın sırları var mıdır?

“Nasıl oluyor da bayanlar mutfakta pratik davranıyorlar? Çünkü mutfakta bayanların yemek yapmasını izleyecek olursanız, kendilerine birçok pratik yol keşfettiklerini anlarsınız. Bu nedenle herkesin kendine has pratik bilgileri olsa da yine de herkes tarafından yapılmakta olan fakat fark edilmeyen mutfakta püf noktalar bilgilerini sizlerle paylaşmak istedim.

Mutfakta pratik olmak için bunları yapın!

  • Mutfakta tencerede kaynayan yemek mercimek çorbası gibi kabarık etrafa taşabilen bir yemek çeşidi ise dikkat edin, taşmaması için içine bir kaşık koymanız çok fazla etkili olmazken taşmaması için tencerenin üzerine kaşığı ters çevirip kapatmanız çorbanın köpürüp taşımasını engelleyecektir.
  • Yumurta haşladığınızda yumurta kabuğunun kolay soyulması için bazı kişilerce değişik uygulamalar yapılsa da en etkili çözüm haşlamadan önce üzerine küçük bir delik açmak olacaktır.
  • Bunun dışında yemeğin tuzunu fazla kaçırdıysanız içine bir dilim patates atarsanız fazla tuzu çekecektir.
  • Çileğin sapının çıkarılması içen pipetten yararlanmanın da size zaman kazandıracaktır.
  • Mutfakta ıspanak gibi çamurlu bir yeşillik yıkıyorsanız, yıkama işleminden önce yeşilliklerinizi sirkeli suyun içerisine batırın bu mikropların ölmesini sağlar. İşte bu mutfaktaki pratik bilgiler bayanlara kolaylık sağlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here