Ana sayfa Pratik Bilgi Buzun Farklı Kullanım Alanları

Buzun Farklı Kullanım Alanları

378
0
PAYLAŞ

Buz genelde sıcak havalarda içeceklerimizi soğutmak için kullanılır ancak buzun öyle çok kullanım alanı var ki okuyunca buzluğunuzdan buzu eksik etmeyeceksiniz. İşte buzun farklı kullanım alanları

Buzun farklı kullanım alanları

  • Dar vazo veya sürahi dibine eliniz ulaşamıyor bu yüzden derin temizlik yapamıyorsanız yapmanız gereken buz kalıplarını vazonuzun veya sürahinizin içine koyun üzerine limon sıkın ve birazda tuz dökün elinizin ulaşamadığı vazonuzun dibi tertemiz olacaktır.
  • Üzeri kaymak tutmuş çorbanızın üzerindeki kaymaktan kurtulmak için kısık ateşte ısıtırken çorbanın içine 2-3 adet buz atın çorba üzerindeki kaymak topaklanmadan kaybolacaktır.
  • Mikro dalga fırında ısıtacağınız pilav ya da bulgur pilavını genelde mikro dalga fırın kurutur. Kurumuş bir pilav yememek için ısıtacağınız pilavın üzerine 1 adet buz koyun böylelikle pilav yeni pişmiş gibi kıyım kıyım olarak mikro dalga fırından çıkmış olacaktır.
  • Kıyafetinize, koltuğa yada benzeri bir yere yapışmış sakızı çıkarmak için buzu sakızın üzerine sürün ve sakız katılaşıp yapıştığı yerden kolaylıkla çıkacaktır.
  • Temiz titiz bayanlar fayans aralarının beyaz olmasını ister ve bunun için yaz temizliği yaparken rengi gitmiş fayans aralarını doldurmaya çalışır işte o sırada etrafı temiz tutmak için buz kütlelerini kullanabilirsiniz bu sayede etrafa fayansı beyazlatmak için kullandığınız malzeme saçılmayacaktır.
  • Ağzınızda istenmeyen bir tat bırakan ilacı içmeden önce ağzınızın içine buz sürün ve sonra ilacınızı için istemediğiniz ilaç tadı almadan ilaç midenize akıverecektir.
  • Ağda, lazer veya benzeri cilt ağrılı işlemlerde cilt üzerinde ağrı hissetmemek için işlem geçecek bölgeye öncesinde buz sürün ağrı minimuma inecektir.
  • Her gün buz kütleleri ile yüzünüze yapacağınız masaj yüzünüzü geç yaşlandırır, gerdirir, makyajınızın güzel görünmesini sağlar, gözenekleri küçültür ve sivilceniz insanların gözüne batmaz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here