Ana sayfa Pratik Bilgi Kola’nın Bilinmeyen 5 Faydası

Kola’nın Bilinmeyen 5 Faydası

331
0
PAYLAŞ

Kola’nın insan vücuduna verdiği zararı kuşkusuz yediden yetmişe herkes biliyor olmasına rağmen herkes için vazgeçilmez hararet söndürücü bir içecektir kola bazılarımız kendine hakim olamaz bir bağımlı gibi kutu kutu içer bazılarımız ise kendini içmemek için tutsa da mutlaka kola içmek için kendini tutamadığı zamanlar yaşamıştır. Ancak Kola söylenenin aksine faydalı taraflarının da olduğunu söylemek isteriz. Kola’nın faydaları ne derseniz işte cevabı.

Cola’nın 5 faydası

  1. Klozetin iç kenar taraflarında belli bir süre sonra kireçten dolayı lekeler oluşur işte bu lekeleri çıkartmak için kara kara düşünmeyin çünkü kola’yı klozet kapağının lekeli yerlerine boşaltıp yaklaşık 1 saat bekleyip sifonu çektiğinizde bu lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.
  2. Paslanmış bir eşyayı kola’nın içine bir süre batırın ve sonra durulayın pasın yok olduğunu göreceksiniz.
  3. Pille çalışan herhangi bir eşyanızın pil koyduğunuz yerlerinde oluşan oksitlenme yine kolaya batırılmış bir bez yardımı ile silindiğinde oksitlenme kaybolacaktır.
  4. En sevdiğiniz elbisenizdeki leke bir türlü çıkmıyor mu? Yapmanız gereken bir kutu kola’yı lekenin üzerine boşaltın ve makine da normal her zaman yıkadığınız gibi yıkayın lekenin çıktığını göreceksiniz.
  5. Kuşların desturu yoktur bazen araba camına pislerler bazen evin camına… kurumuş kuş pisliğini çıkarmak için ovalamaya gerek yok yapmanız gereken bir kutu kola’yı kurumuş kuş pisliğinin üzerine boşaltın ve duru su dökün kuş pisliği çıkacaktır.

Cola’nın faydalarının nedeni

Kola yukarıda saydığımız bir çok unsur için yok edici bir etken rol oynamaktadır ve bunun nedeni Kola’nın içinde bol miktarda nitrik asit, ph degeri 3.4 üzerinde ve bolca karbondioksit yüklü bir içecektir. Bu yüzden insan vücudunda diş ve kemikleri eritme özelliği olduğu gibi kimyasal bileşenlerinden dolayı bir çok lekeleri çıkartmasının nedeni de budur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here