Ana sayfa Ev İşleri Perdelerinizin Üst Kısımları Nasıl Beyazlatılır?

Perdelerinizin Üst Kısımları Nasıl Beyazlatılır?

680
0
PAYLAŞ

Çoğu ev hanımı yaptıkları temizliğin kusursuz olması için uğraşır bazen başarılı olur bazen de istediği sonucu alamaz. Özellikle tül perdelerini yıkarken üst kısımlarında ki islerin ve yerleşmiş kirlerin çıkmamasından şikâyetçi olur ve temizliklerine gölge düşer. İşte size perdelerinizin üst kısımları nasıl beyazlatılır konusunda işe yarayan bir öneri, perdelerinizi yıkarken çamaşır makinesinin deterjan gözüne bir ölçek toz şeker katın ve deterjanınızı ekleyin (tabi burada deterjan markanız ve kalitesi de önemli) sonrasında makineye perdenizi atın.

Perdelerin orta kısmına kapsül olarak kullandığımız bulaşık makinesi deterjanını koyun ve normal perde yıkama programına göre çalıştırın. Makineniz durduğunda ortaya çıkan sonuca siz bile inanamayacaksınız, bu uygulamanın haricinde perdelerinizin üst kısımları nasıl beyazlatılır sorusu için özel olarak tasarlanmış bir deterjan markasının çıkardığı beyazlatıcı özellikte ki beyazlatıcıyı kullanabilirsiniz.

Uygulaması kolay yöntemde toz halindeki deterjanınızı ve beyazlatıcıyı genişçe bir kabın içerisinde çözülmesini sağlayın su mutlaka sıcağa yakın olmalı. Sonrasında özellikle üst kısımları gelecek şekilde hazırladığınız suya bastırın ve su soğuyasıya kadar bekletin. Sonrasında makinenize deterjan ile birlikte tekrar beyazlatıcıyı ekleyerek normal perde yıkama programında çalıştırın. Böylece perdelerinizin üst kısımları nasıl beyazlatılır sorusuna farklı yöntemler ile çözüm bulabilmek mümkündür. İstenilen yöntemin tercih edilmesi sonucunda beyaz perdelere kavuşabilmeniz ihtimaller dâhilindedir, tabi bu uygulamalarda perdenizin kumaşı da önemli bir unsurdur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here