Ana sayfa Pratik Bilgi Makyaj Yaparken Genç Görünmek İçin Bunları Yapmayın

Makyaj Yaparken Genç Görünmek İçin Bunları Yapmayın

615
0
PAYLAŞ

Bazı bayanlar var ki yaptıkları makyaj onları güzel, çekici ve genç değil tam tersi kötü bir görüntü sergilemesine neden oluyor, örneğin ten rengine uygun kapatıcı kullanmamak, göz kalemini yanlış sürmek veya dudağa sürülen rujda bile teknik hatalar olması kişiyi güzel değil kötü gösterir. Sizde makyaj yaparken güzel görünmek istiyorsanız ve yaptığınız makyajın doğal olmasını istiyorsanız aşağıda yazacaklarımızı siz siz olun yapmayın!

Makyaj yaparken bunlara dikkat edin

  • Tüm makyözler tene sürülen kapatıcı renginin ten rengiyle uyumlu olması gerektiğini ve kapatıcı sürerken kalın tabaka şeklinde değil ince kadife gibi sürülmesi gerektiğini söylemektedirler. Alacağınız kapatıcı rengini boynunuzda uygulayarak satın almanız yüzünüz için doğru renk kapatıcı seçmenizi sağlar.
  • Kirpiklerinize maskara sürmek bakışlarınıza derinlik katar ancak alt kirpiklerinize sürdüğünüz maskaranın fazla olmamasına özen gösterin aksi halde karşınızdaki kişi göz altlarınızdaki kırışıklığa yoğunlaşabilir.
  • Dar bir dudaklarınız varsa doygun renkli rujlar kullanmayın aksi halde dudaklarınız olduğundan ince görünecektir.
  • Dudaklarınıza ruj sürmeden önce dudak kalemi ile merkez bölgeye çerçeve çekmeniz dudaklarınızı dolgun gösterecektir.
  • Göz altı kapatıcısı sürmeden göz makyajınızı tamamlamayın çünkü göz altında lekeler varsa bu kötü görünebilir.
  • Göz kapağınızın dış bölgelerine yani görünen kısma far sürmeniz yeterlidir eğer göz kapaklarınızın her yerine far sürerseniz sizi yaşlı gösterir.
  • Allık renginiz kırmızıya yada pembeye yakın renklerin hafif tonlarda olanları olsun aksi halde 80 – 90 lı yıllardaki yanaklarına gül konmuş kadınlar gibi görünürsünüz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here