Ana sayfa Genel Eşleri Öldüğünde Bunalıma Giren Hayvanlar

Eşleri Öldüğünde Bunalıma Giren Hayvanlar

831
0
PAYLAŞ

Hayvanların insanlara göre daha sevgi dolu ve sadık olduklarını biliyoruz. Ancak bazı hayvanlar sadakat konusunda insanlara ders verecek kadar eşlerine ve sahiplerine bağlıdır. Hatta bu konuda öylesine özel duygu besleyen hayvanlar var ki duyduğunuz da inanamayacaksınız.

Eşleri öldüğünde bunalıma giren hayvanlar

  • Hayatları boyunca tek eşli olan angut kuşları eşleri öldükten sonra asla başka bir kuş ile çiftleşmezler. Angut kuşları ölünceye kadar eşlerinin yasını tutmaktadır.
  • Deniz atları eşleri öldüğü zaman bir kenara geçip yas tutmaktadır.
  • Uzun seyahatlere çıkan pelikanlar da eşleri için yas tutan hayvanlar arasında yer almaktadır. Çıktıkları uzun seyahatten sonra dinlendiği kumsalda eşini bulamayan pelikan hemen geri dönerek önceki kumsala gitmektedir. Geri döndüğü kumsalda eşini arayan pelikanın bu kumsalda eşini araması bazen bir ömür sürmektedir. Bu yüzden pelikanlar bazen yalnız ve küskün görünmektedir.
  • İri cüsseleri ile filler eşlerine müthiş derecede sadıktırlar. Eşleri öldüğünde tıpkı deniz atları gibi yas tutan filler, bir köşeye çekilerek ölüm orucuna başlarlar ve bu sürede sürekli ağlamaktadırlar.
  • Görünüşü ile herkesi cezbeden kuğular da tek eşli hayvanlar arasında yer almaktadır. Kuğuların hayatlarında sadece bir eşleri olmaktadır. Eşleri öldüğünde kuğular da kalpleri kırık ve yas tutar bir şekilde ölümü beklemektedir. Hatta pek çok kuğu eşlerinin ölümü ardından bu duruma dayanamayarak intihar etmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here