Ana sayfa Ev İşleri Ev Temizliği İçin Pratik Yöntemler

Ev Temizliği İçin Pratik Yöntemler

631
0
PAYLAŞ

Temizlik hayırsız bir iş türüdür kadın için, temizlersin 1 saat sonra o toz kütleleri evin her yerine dağılmaya başlar ve bazı titiz kadınlar için bu sinir bozucu bir durumdur aslında bunun dışında temizlik sırasında bazı şeyler sinirinizi bozabilir, dantel merakı olan bayanların dantellerinin parlamaması, ahşap yerlerin lekeli lekeli kalması ve mat görünmesi, evin sürekli temiz gibi mis gibi kokmaması ve bunun gibi bir sürü şey… biz ise hazır bahar yaklaşıyorken ve bahar temizliği kapıdayken pratikbilgilerim ekibi olarak sizlere ev temizliği için pratik yöntemler sunacağız.

Ev temizliği için pratik bilgiler

  • Ahşap yerlerin parlaması için yapmanız gereken ahşam yerleri sirke ile silmeniz göreceksiniz yerler ışıl ışıl parlayacaktır.
  • Bembeyaz danteller için yapmanız gereken ütülemeden önce onu süte batırmanızdır böylece dantelleriniz bembeyaz duracak.
  • Evinizin mis gibi kokması için yerleri sildiğiniz suya birkaç damla parfüm damlatın koku daha kalıcı olur
  • Elbiselerinizin mis gibi kokması için bir pamuğa esans kokulu kolonya ile ıslatın ve giysi dolabınızın içine asın böylece hem dolabınız hem giysileriniz mis gibi kokacaktır.
  • Kapı ve çerçeve temizliği bazen ahşap kapılarda kalan el izleri ve benzeri lekeler silmeyle geçmediği gibi görüntü bakımından sizin canınızı sıkıyorsa bir patatesi ikiye bölün ve kapının lekeli yerini bezle siler gibi silin lekenlin kaybolduğuna tanık olacaksınız.
  • Etiket izlerinden kurtulmak genelde çocuklu evlerde meydana gelen etiket kaosu için yapmanız gereken etiketli yere fön makinesi tutmak böylece sıcak etkisi ile etiketin yapışkan yüzeyi eriyecek ve sizde etiketten kolay kurtulacaksınız. Bir diğer yöntem ise etiket yapışmış yere zeytinyağı sürmek buda etiket izinden kurtulmanızı sağlar
  • Fırın temizliği için fırın içindeki lekeler size katran gibi gelebilir ama akşamdan fırın içine bir bardak amonyak dolu bir kap ve sıcak su koyun sabah amonyak kapağını biraz açın ve süngerle fırını silin gitmeyen lekelerin gittiğini göreceksiniz.
  • Kahve lekesi halınıza veya kıyafetinize döküldüyse kahve dökülen yere önce soğuksu dökün sonra gliserin ile çitileyin
  • Beyaz tüllerin bembeyaz olması için deterjan bölmesine 2 yemek kaşığı toz şeker dökün tülleriniz bembeyaz parlar
  • Kristal temizliği için durulama suyuna biraz sirke koyun ve duru suyla tekrar durulayın kristellerinizin parladığını göreceksiniz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here