Ana sayfa Sağlık 30 Yaşından Sonra Yenmemesi Gereken 10 Yiyecek

30 Yaşından Sonra Yenmemesi Gereken 10 Yiyecek

521
0
PAYLAŞ

Yetişkin her insan canının istediğini alabilir ve yiyebilir… Ancak 30 yaş üstü durumlarda artık ömrün yarısını hemen hemen doldurmak üzereyken daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam için aşağıda sayacağımız besinlerden uzak durmanızda fayda var.

30 yaşından sonra yenmemesi gereken yiyecekler

  1. Yoğurt kemik erimesine iyi geldiği gibi vücudun kalsiyum almasınada yarar ancak uzmanlar yoğurdun sade yenilmesi gerektiğini savunuyorlar. Yani aromalı yoğurtların içinde bulunan şeker maalesef ki yoğurdun tüm vitaminlerini öldürüyor ve şeker olduğundan dolayı vücuda şeker yüklemesi yapıyor.
  2. Hamur işinden uzak durun. Çünkü hamur işi yiyecekler adı üstünde vücutta dengesiz yağlanma yapar ve 30 yaş üstü kilo vermek daha zorlaşacağından hamur işinden uzak durun!
  3. Kola ve alkol gibi asitli içeceklerden uzak durmak 30 yaş üstü insanların uzak durması gereken içecekler arasında
  4. Sık sık yenmese de özellikle çalışan insanların akşam üstü çayın yanına atıştırmalık olarak tercih ettiği tatlı bisküvilerden uzak durulması gerekiyor. Çünkü göbek ve bağımlılık yapıyor.
  5. Kahveye konulan krema sağlıklı değildir çünkü yağlanmaya neden oluyor bu yüzden illede kahve içecekseniz kremasız için
  6. 30 yaş üstü istemeden kilo alıyorsanız karaciğerlerinizde sorun olabilir ve bu yüzden önce bir uzmana görünün ve yapay tatlandırıcılardan uzak durun
  7. Margarin tüketimi gerek kahvaltıda gerek yemeklerde yağlanmanıza neden olur.
  8. Trans yağ içeren yiyeceklerden uzak durun
  9.  Cips, patlamış mısır gibi yiyeceklerde vücutta yağlanma yapar bu yüzden 30 yaş üstü bireylerin kesinlikle tüketmemesi gerekiyor.
  10. Salam, sosis gibi yiyeceklerden de uzak durulması gerekiyor hem yağlanmayı sağlıyor hem de erkeklerde sperm kalitesini düşürüyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here