Ana sayfa Genel Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

559
0
PAYLAŞ

Doğalgaz kullanımı evde ve işte hayatımızın her alanında bizimle gerek ısınmak için, gerek ocak için, gerek sıcak su ihtiyacı için. Bu soğuk kış günlerinde ise doğalgaz daha çok ısınmak için kullanılıyor ve ay sonunda cebi yakan faturalar geldiğinde moraller düşüyor. Ama birincil ihtiyaçlardan biri olan doğalgaz kullanımında tasarruflu olmak için size sunacağımız yöntemlerle faturalarınızın çıktığını değil indiğini göreceksiniz.

Doğalgaz tasarrufu için yapılması gerekenler

  • Doğalgaz tasarrufu yapmak için ev ya da iş yerinde yokken doğalgazın kapatılması yönteminin yanlışlığıdır. Çünkü doğalgazı kapatırsanız o alan soğuyacak ve tekrar ısıtmak için fazla doğalgaz harcanacaktır. Bu yüzden harcana doğalgaz oranının çoğalmaması için doğalgazı kesinlikle kapatmayın minimumda bırakın.
  • Doğalgaz tasarrufu için binanın dış cephe kaplamasının iyi olması gerekir aksi halde doğalgaz yakarken dışarıdaki soğuk hava içeri teneffüs ettiği için o soğuk havayı doğalgaz ısıtmak için fazla doğalgaz harcamaya neden olur. Bunun dışında pencere kenarları ve altlarından da soğuk hava gelmediğinden emin olun.
  • Ev yada ofis içinde kullanılmayan odaların peteklerini kısabilir yada kapatabilirsiniz buda doğalgazda size tasarruf sağlayacak bir yöntemdir. Çünkü bu sayede kapalı veya kısık olan  peteklere sıcak su diğer peteklere olduğu kadar fazla gitmez ve tasarruf sağlanır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here