Ana sayfa Ev İşleri Çamaşır Makinesinin Kireçlenmesi Nasıl Önlenir?

Çamaşır Makinesinin Kireçlenmesi Nasıl Önlenir?

829
0
PAYLAŞ

Çamaşır makinesi evlerimizde en sık kullanılan beyaz eşyalardan biridir. Ve kullanımı sırasında kullanılan çeşme suyunun içinde bulunan mineral ve magnezyum zamanla çamaşır makinesinin kireç tutmasına ve buda çamaşır makinesinin eski performansla çalışmamasına neden olur. Tüm bunların önüne geçmek hem bizi çamaşır makinesinin olası bir arızasından hemde yeni çamaşır makinesi alımından uzun süre kurtarır. Bu yüzden bu yazımızda size çamaşır makinenizin ömrünü uzatacak pratik bilgiler sunacağız.

Çamaşır makinenizin kireçlenmesi nasıl engellenir?

Bilinen ilk yöntem kireçlenmeyi önleyici ürünler kullanmaktır. Ancak burada bilinmesi gereken kireç önleyiciyi deterjan gözüne koyduğunuz için çamaşırlarınızla karışacaktır bu yüzden kireç önleyici ürünleri her yıkmada kullanmamanızdır.

Kireç önleyici kimyasal içerir diyorsanız çamaşır makinenizin kireçlenmemesi için 1 litre sirkeye 200 gram limon tozu dökün ve bu karışımı makinenizin tamburuna boşaltın bu yöntem ile doğal şekilde çamaşır makinenizin kireç tutmasını önlersiniz.

Yukarıda belirttiğimiz karışımı 15 günde bir yaparak makinenizi yüksek sıcaklıkta yıkama ayarında çalıştırmanızı öneririz.

Çamaşır makinenizin kireçlenmemesi için bir diğer yöntem ise su kanalına kireç filtresi takılmasıdır bu çeşme suyu içindeki mineralleri kırarak kireçlenmeyi engeller.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here