Ana sayfa Çocuk Bebeklerde Vücut Direncini Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

Bebeklerde Vücut Direncini Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

631
0
PAYLAŞ

Bebek ve çocuklarda bağışıklık sisteminin güçlü olması bebek ve çocukları çeşitli enfeksiyonlardan korur ve buda çocuğunuzun sık sık hasta olmasını engellemiş olur. Ancak gelişim çağındaki bir çocuğun bağışıklık sistemi de bununla doğru orantılı gelişir ve bu süreç içinde çocuğunuzun bağışıklık sistemini arttırmak için aldığı besinler ve gıdalar oldukça önemlidir. 1 ila 3 yaş arasında bağışıklık direnci çocuklar için önemlidir ve uzmanlar tarafından savunulan bu bilgi doğrultusunda çocukların vücut direncini arttıran yiyecekler şu şekildedir.

bebeklerde vücut direncini arttırma

Bebek ve çocuklarda vücut direncini arttıran yiyecekler

  • Çocuğunuzun vücut direncini arttırmanın en baş yolu ona her gün düzenli olarak ‘C’ vitamini vermektir. Yani her gün portakal suyu içen bir çocuğun vücut direnci olası enfeksiyonlara karşı direnç kazanır.
  • Portakal, kivi ve çilek alerjik reaksiyon gösterebildiğinden özellikle 1 yaş altı çocuklara doktora sormadan vermemenizi önerirken vücut direncini arttırmak için bebeğinize bol ‘C’ vitamini deposu olan karnı bahar, bezelye, semizotu,soğan gibi sebzelerde verebilirsiniz.
  • Vücut direncini arttırmanın bir diğer yolu ise çocuklara antioksidan yüklü yiyecekler vermektir. ‘A, C, E vitamini barındıran antioksidan içeren yiyecekler ise bal kabağı, tatlı patates,  şeftali, kayısı ve biber,
  • E vitamini içeriğinden zengin olan badem, ceviz, fındık, fıstık, zeytinyağı’dır. Ancak bebeklere verirken annelerin dikkatli olmalarını öneririz çünkü bu gıdalar alerjen özelliğe sahiptir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here