Ana sayfa Çocuk Bebek Kıyafetleri Nasıl Temizlenir?

Bebek Kıyafetleri Nasıl Temizlenir?

542
0
PAYLAŞ

Üzerimize giyindiğimiz kıyafetler, özellikle direk cilde temas eden kıyafetlerin temizliği oldukça önemlidir. Çünkü çamaşır deterjanları içinde bulunan meteryaller cilde zarar verebilir ve bu ciltte alerjik reaksiyonlar gibi cilt rahatsızlığını meydana getirebilir.

Kıyafet temizliği yetişkin insanlarda önemli olduğu kadar bebeklerde de önemlidir çünkü bebeklerin ph değeri yetişkinlere göre çok düşüktür ve mikroplara karşı direnci çok zayıftır bu yüzden bebek kıyafetlerinin temizliği için hassas bir temizlik düzeni oluşturulması şarttır.

bebek kıyafeti

Bebek kıyafetlerinin temizliği

  • Bebeklerin kıyafet temizliği için deterjan markalarının bebek kıyafetlerinin temizliği için üretilmiş özel deterjanlarını tercih etmelisiniz.
  • Bebek kıyafetlerini kıyafetlerin cinsine göre ayırarak yıkamalısınız yani düşük sıcaklıkta yıkanması gerekenleri ayrı, yüksek sıcaklıkta yıkanması gerekenleri ayrı yıkamalısınız. Çünkü mikroplar 45 derecede bile ölemeyebilirler.
  • Bebeklerinizin özellikle direk cildine temas eden iç çamaşırlarını yüksek ısıda yıkamalısınız.
  • Bebeklerinizin kıyafetlerini çamaşır kurutma makinesinde kurutma yerine direk açık güneşle temas görebileceği yerde kurutunuz çünkü bu bazı bakterilerin ölmesine neden olur.
  • Yeni alınan bebek kıyafetlerini de giyinmeden önce yıkamanızı öneririz. Çünkü bebeğinize yeni alınan kıyafet üretim ve satış sırasında birçok mikrop ile karşılaşmış olacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here