Ana sayfa Çocuk Dikkat Eksikliğinin Nedenleri

Dikkat Eksikliğinin Nedenleri

452
0
PAYLAŞ

Dikkat eksikliği güne uykusunu almadan uyanan ve kahvaltı yapmadan güne başlayan kişilerde sık olarak görülür.Ve bu şekilde güne başlamak ise gün içinde beraberinde yaşamsal faaliyeti ve verimliliği olumsuz etkiler. Ancak bazen bu bir hastalık boyutunu alır ki bu çocuklarda daha sık görülür. Eğer çocuğunuzda dikkat eksikliği olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir. Çünkü dikkat eksikliği tedavi edilmezse çocuğunuz büyüdüğünde yaşamsal ve fiziksel verimliliği düşük olur.

Bilinen bir gerçek var ki buda dikkat eksikliğinin kesin bir tedavisinin olmayışıdır. Bu doğrultuda dikkat eksikliği olan bir çocuğun anne ve babasına büyük görev ve sorumluluklar düşer.

dikkat eksi,kliği1

Dikkat eksikliğinde yapılması gerekenler

  • Dikkat eksikliği olan bir çocuk yeni öğrenilen bir şeyi tam anlamakta zorluk çeker bu yüzden bıkmadan usanmadan çocuğunuza anlaması için öğrenmesi gerekeni defalarca anlatmanız gerekir.
  • Dikkat eksikliği olan çocuk arkadaşları yanında dikkat eksikliğinden dolayı küçük düşürülmelidir. Bu çocuğunuzun hastalığının ilerlemesini sağlar.
  • Ebeveynlerin bu süreçte çocuklarının yanında olduklarını göstermeleri gerekir bunu hisseden çocuk yavaş yavaş bu hastalıktan çıkacağı gibi kendine güvenide gelecektir.
  • Çocuğunuzla kurduğunuz iletişimde göz göze gelin ve iletişimi uzun tutmayın çünkü dikkat kısa süreli olduğundan çocuğunuzun dikkati dağılacaktır.
  • Dikkat eksikliği olan bir çocukta unutkanlıkta vardır bu yüzden günlük yapılması gerekenleri odasında uygun bir yere yazarak yapıştırmasını sağlayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here