Ana sayfa Pratik Bilgi Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Engellenir?

Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Engellenir?

537
0
PAYLAŞ

ter

Koltuk altı terlemesi her insanda olan sağlıklı bir durumdur fakat bu terleme koltuk altında ıslak bir görüntüye neden olabiliyor ki bu toplum içinde gerçekten yüz kızartıcı bir hal alabiliyor çünkü koltuk altınızdaki ıslaklığı kimse görmesin diye kollarınızı  vücudunuza istemeden yapıştırabiliyorsunuz. Diğer bir yüz kızartıcı nokta ise koltuk altında meydana gelen terlemenin kötü kokuya dönüşmesi. Bu süreci sürekli yaşayan insanlar ter bezlerini aldırıyor ancak terlemek sağlıklı bir süreç olduğu için ter bezlerinin aldırılması da sağlık açısından zararlıdır. Bu durumu engellemek aslında sizin elinizde olduğunu söylemek isteriz. Ve işte bu kötü kokulardan kurtulmanın çeşitli yolları.

ıslak ter

Kötü kokulardan kurtulmanın yolları

  • Kilonuz yaşınız ve boyunuza göre fazlaysa ilk olarak kilo vererek terlemenin önüne geçmiş olursunuz çünkü kilolu insanlar zayıf insanlara göre daha fazla terlerler.
  • Tükettiğiniz yiyeceklerin aşırı baharatlı olmamasına özen göstererek aşırı terlemenin ve terlemeyle beraber oluşacak kokunun önüne geçebilirsiniz.
  • Günlük olarak koltuk altınızı elma sirkesi ile silin 10 dakika bekleyin ve duruladıktan sonra koltuk altı deodorantınızı sürdüğünüzde aşırı terlemenin ve kokunun önüne geçersiniz.
  • Gün içinde fazla su için çünkü fazla su zararlı toksinlerin terle değil idrar yolu ile atmanıza neden olur buda terlemenizi azaltır.
  • Son olarak koltuk altının ıslak terlemesi ve kötü kokulara neden olan bir diğer faktör ise koltuk altındaki kıllardır. Koltuk altınızda eğer kıl varsa dezenfekte etmeniz, terlemenizi ve ter kokusunu önleyecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here