Ana sayfa Pratik Bilgi Beyaz Çamaşırlar Nasıl Yıkanır?

Beyaz Çamaşırlar Nasıl Yıkanır?

641
0
PAYLAŞ
woman showing her white roma after washing

beyazlar,

Çamaşır yıkama mükellefi olan her bayanın baş problemleri arasında gelir beyaz çamaşırları sarartmadan ve grileştirmeden yıkamak. Bazen çamaşır suyu imdada yetişir bazen de beyaz giyinmekten çekiniriz. Hatta ve hatta konu oğlunuz ya da eşinizin iş toplantılarında giyindiği beyaz gömleklerini temizlemek ise iş daha başka hal alır.  Çünkü beyaz gömlek üzerine damlayan en ufak bir leke kendini ben buradayım diye göstermek için çaba sarf ederken, yaka kısmının griye çalan kiri ise ay nasıl kirlenmiş! bu yakanın kiri nasıl çıkar? Sorusunu beyninizde ampul gibi yakacaktır. Şimdi size bu sorunu kafanızdan yok edecek birkaç püf noktalar sunacağız.

beyaz çamaşır

Beyaz çamaşırları yıkama yöntemleri

  • İlk olarak çamaşır yıkarken çamaşırlarınızı rengine ve türüne göre ayırın. Bazı bayanlar açık renklilerle beyazları bir yıkar ama açık renkli çamaşırdaki renk bile beyaz çamaşırlarınızın derinine nüfuz ederek renklerini değiştirebilir.
  • Çamaşırlarınızı yıkarken kullanacağınız çamaşır deterjanı da çok önemli çünkü beyazlar için, renkliler ve koyu renkliler için satılan çamaşır deterjanlarının birleşiminde çamaşırlarınıza uygun kimyasallar kullanılmıştır bu yüzden renkliler için olan deterjanı beyazlarda kullanmamanızı öneririz.
  • Beyaz çamaşırlarınızı özellikle iç çamaşırlarınızı ayırıp 40 ila 60 derece sıcaklıkta yıkamanızı öneririz. Ayrıca iç çamaşırlarınızı yıkarken çamaşır deterjanı gözüne biraz çamaşır suyu koyarsanız ter lekesinin neden olduğu o sarılık çamaşırlarınızdan kaybolur.
  • Lekeli çamaşırlarınızı kirli sepetinde bekletmeyin çünkü leke çamaşırın içine nüfuz eder ve leke çıkarmak sizin için işkenceye dönüşür.
  • Çamaşırlarınızı yıkarken çamaşır deterjanı koyma gözüne fazla deterjan yüklemesi yapmayın bu çamaşırlarınızın üzerinde iz yaptığı gibi çamaşır makinenizi de zarar verecektir.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here