Ana sayfa Pratik Bilgi Meyveli Yoğurt Nasıl Yapılır?

Meyveli Yoğurt Nasıl Yapılır?

920
0
PAYLAŞ

meyveli yoğurt

Yoğurt sofralarımızın sultanıyken bazen de yoğurda bir şeylerin tat vermesini isteriz özellikle akşamları can sıkıntısından bir şeyler yiyip içmeyi sevenlerdenseniz… Sofraların sultanı yoğurdu meyvelerle zenginleştirip tatlandırmaya nedersiniz?

Ayrıca evde kendinizin kolaylıkla hazırlayacağı meyveli yoğurdu yerken kalsiyum ve meyvelerin o inanılmaz vitaminlerini de almış olacaksınız. Bir farklı konu ise meyveli yoğurdu evde kendiniz yapıp yerken çocuklarınıza da yedirebilirsiniz. Çünkü ben market raflarında çocuklar için satılan meyveli yoğurtların doğal olduğuna inanmıyorum ne kadar doğal olduğu söylense de içinde meyvelerin bulunduğu yoğurt haftalarca rafta beklemez yani mutlaka bozulmaması için bir şeyler yapılıyordur. Şimdi size vereceğimiz tarif ile meyveli yoğurt şölenine hem kendinizi hem çocuklarınızı davet edebilirsiniz…

meyveli yoğurt yapılışı

Organik meyveli yoğurt

Yapımı için ilk olarak yoğurdunuzun evde mayalanmış sütten yapılmasına özen gösterin evde yoğurt mayalama ile ilgili daha önce size tarif vermiştim. İkinci adım ise meyvelerinizin taze olmasına özen gösterin.

Meyveli yoğurt tarifi

  • Bir kase meyveli yoğurt için yapmanız gereken 3 yemek kaşığı yoğurdun üzerine dilediğiniz meyvelerden koyun (muz,çilek vs…) meyvelerin yoğurt içinde tane tane kalmaması ve yoğurtla bütünleşmesi için bir blender yardımı ile karıştırın meyveli yoğurdunuz yemeye hazır.
  • Diğer bir tarif ise meyveli süt bir bardak sütün içine dilediğiniz meyve-meyveleri koyun (çilek, muz vs…) blenderde karıştırın ve meyveli sütünüz hazır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here