Ana sayfa Pratik Bilgi Karbonhidrat Diyeti

Karbonhidrat Diyeti

476
0
PAYLAŞ

Herkes fit, zinde ve ince görünmek ister, her giyindiğinin üzerine cuk diye oturmasını ve çok yakışmasını ister. Ama bu üzgünüm ki herkes için geçerli değil çünkü her pazartesi diyete girip haftalarca aç kaldığını söyleyen, su içsem yarıyor diyenler, sürekli spor yapıyorum tık yok diyenler bu haberi sizin için hazırladık.Karbonhidrat Diyeti nedir ?

Yukarıda saydıklarımız sizi istediğiniz kiloya indirmez çünkü tüm bunları yaparken yediğimiz besinlerin karbonhidrat oranını bilerek yola çıkmamız lazımdır. Şöyle ki gün içinde yediğimiz besinlerin içinde bulunan yağ ve proteini vücut gerek duyduğu kadarını alır ve fazlalığı dışarı atar ancak fazla karbonhidrat yüklemesinde maalesef ki bu olmaz. Şimdi ise size karbonhidrat diyeti hakkında geniş bilgiler vereceğiz.

karbonhidratlı yiyecekler

Gün içinde ne kadar karbonhidrat alınmalı?

Gün içinde eğer kilonuzu sabit tutmak istiyorsanız 70-75 gram, zayıflamak istiyorsanız 50-60 gram, ve bu oranlar her hafta düşürülerek devam ederse ilk hafta 3 kilo, 2. Ay 7 kilo, maksimumn 6 ay sonunda 15-20 kilo zayıflamanız mümkündür.

Karbonhidrat diyeti yaparken neleri yemeliyiz, neleri yememeliyiz

  • Kırmızı et türlerini ızgara olarak tüketerek yemelisiniz, sebzeleri sote olarak tüketebilir, salata olarak turp, marul ve salatalık tüketebilir, süt ürünleri, ve meyve tüketiminizi düzenli ve gramajları hesaplayarak tüketmelisiniz. Su, sade soda ayran, kahve ve çay (şekersiz)sıkılmış portakal suyu içmelisiniz.
  • Şeker, çikolata, trans yağ, reçel, yapay tatlandırıcılar, buğday, bal, işlenmiş hiçbir ürünü tüketmemelisiniz. Kola, alkol, şerbet gibi içecekler içmemelisiniz.

Karbonhidrat diyeti önerisi

  • Hafta boyunca sabah kahvaltısı: 1 bardak portakal suyu ya da şekersiz bir bardak çay, yumurta ve yanında tereyağ
  • Hafta boyunca öğle yemeği: yarım porsiyon ıspanak, 1 kase yağsız yoğurt, 1 adet elma
  • Hafta boyunca akşam yemeği: balık ızgara ve haşlanmış sebze çeşitleri

Not: aralarda ve yemeklerde mutlaka bol su içmeyi unutmuyorsunuz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here