Ana sayfa Pratik Bilgi Kaş Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Kaş Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

622
0
PAYLAŞ

Kaşlar aslında yüzünüzdeki ifadenin yansımasıdır çünkü yüzünüzdeki kaş modeli sizi üzgün, sinirli, masum, hırçın veya sevimli gösterebilir. Ve kuşkusuz ki bu karşınızdaki insanla olan dialoğunuzu olumlu belkide olumsuz etkileyebilir bu yüzden kaş modeliniz sizin ve yaşam serüveniniz için oldukça önemlidir. Eskiden incecik yay gibi kaşlar modayken ve bu yay gibi kaşlar üzerine birçok şarkılar bestelenmişken incecik yay gibi kaşlar yerini son dönemlerde kalın kaşlara bıraktı ve bence iyide oldu çünkü kalın kaş ,insanı hem genç gösterir hem de yüz ifadesini güzelleştirir. İncecik yay gibi kaşların ise kalınlaştırmak için yapılması gerekenleri ise şöyle… sıralayabiliriz.

kaş kalınlaştırma

Kalın kaşa sahip olmak için

  • Bol miktarda lifli besinler ve A, C, B3 ve E vitamini yönünden zengin yiyecekler yemelisiniz
  • Günde en az 8 bardak su içmelisiniz.
  • Kaşlarınızı kalınlaştırmak için doğal maske tarifleri
  • Kaşlarınızı doğal olarak kalınlaşmasını istiyorsanız 2 diş sarımsağı havanda ezin ve bir diş fırçası yardımı ile kılların çıkış yönüne doğru sürtmeye başlayın bu işlemde biraz canınız yansa da kaşlarınızın zamanla gürleştiğini göreceksiniz.
  • Kaşlarınızı kalınlaştırmanın bir diğer yolu ise bitkisel yağlardır bu yağlar çörek otu yağı, badem yağı, hint yağı, badem yağı ve zeytinyağıdır. Bu yağlardan herhangi birini kulak çöpü ile kaşlarınızın çıkış yönüne doğru günde 2 kere uygulayarak kaşlarınızın kalınlaştığını göreceksiniz.
  • Kaşlarınızın kalınlaşması için bir diğer doğal yöntem ise fındıktır bir adet fındığı biraz kavurun ve ikiye bölün bir yarısını sağ, bir yarsını sol kaşınıza masaj yaparak sürün bu işlemi her gece yatmadan yaptığınızda zamanla kaşlarınızın kalınlaştığını göreceksiniz.
  • Kaşlarınızı kalınlaştırma yöntemleri ne kadar doğal olsa da size göre biraz zahmetli ise makyaj yapma sırasında kaşlarınızın rengine uygun bir kaş kalemi veya kaş farı ile kaşlarınızı kalınlaştırabilirsiniz.
  • Kaşlarınızı kalınlaştırmanın bir diğer yolu ise kalıcı makyajdır. Yani kaşlarınızı istediğiniz modelde kontör yaptırabilirsiniz ancak bunun içinde güvenebileceğiniz ve referansları kuvvetli güzellik merkezlerine gidip yaptırmanızı öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here