Ana sayfa Pratik Bilgi Bebeklerde Vücut Direncini Arttıran Besinler Nelerdir?

Bebeklerde Vücut Direncini Arttıran Besinler Nelerdir?

398
0
PAYLAŞ

Mevsimsel geçişlerde bebeklerde olduğu gibi yetişkinlerde de vücut direnci düşer ve bazı mevsimsel hastalıklara yakalanmamak elde olmayabiliyor. Ancak bebek ve çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmenin ve her virüs karşısında yenik düşmemek için yapılması gereken birçok altın kurallar vardır.

bebeklerde bağışıklık sistemini güçlendirmek

Bebeklerin bağışıklık sistemini geliştirmek için

  • Özellikle kış aylarında çocuğunuza mutlaka sebze ve meyve yedirmelisiniz. Özellikle bu kış aylarında bolca C vitamini tüketmek olası gribal virüslere  yakalanma riskini azaltacaktır.
  • Kivi ve böğürtlen hastalıklara karşı vücut direncini arttırır bu yüzden bol miktarda C vitamini deposu olan bu meyveleri çocuklarınızın tüketmesi gerekir.
  • Bol  bol su içmesini sağlayın
  • Ispanak gibi yeşil saplı sebzelerde A vitamini ve kalsiyum vardır bu yüzden bol miktarda çocuğunuza yedirmeniz gerekir ayrıca 35 yaş üstü yetişkinlerinde yeşil saplı sebzeler tüketmesi gerekir çünkü A vitamini yönünden zengin ve kalsiyum deposu olan yeşil yapraklı sebzeler Alzheimer riskini azaltıyor.
  • Çocuğunuza protein değeri yüksek mantarı yedirmekte aynı şekilde bağışıklık sistemini güçlendirir çünkü mantarda kırmızı et gibi protein zenginidir.
  • Çocuklarınıza kara turp aynı zamanda yetişkinlerinde tüketmesi antibiyotik etkisi sağlar, iştah açıcıdır, safra kesesine iyi gelir ve idrar sökücüdür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here