Ana sayfa Pratik Bilgi Matcha Çayının Faydaları

Matcha Çayının Faydaları

917
0
PAYLAŞ

Matcha çayı kızıl turp benzeri bir bitki yaprağının gölgede  yedi yıl boyunca saklanıp sonrasında toz haline getirilmesiyle oluşur. Ve Japonya’da sık tüketilen bir çay olmasının yanında çeşitli tatlı yapımında da kullanılan bir bitkidir.

Matcha çayının hazırlanması:

Matcha çayı nasıl hazırlanır ? bilinen çayların aksine biraz farklı hazırlanması gereken bir çaydır. Matcha çayını yaklaşık 250mg. Suyun içine 1-2 çay kaşığı attıktan sonra köpüklü hale gelene kadar karıştırıldıktan sonra içilmelidir. Matcha tozu nerede satılır ? bu sorunun cevabı ise aktarlarda olacaktır

indir

Matcha çayının faydalar :

Matcha çayında yüksek oranda bulunan antioksidan sayesinde kanser hücrelerini minimum seviyeye indirmede, lösemi hastalarında, göğüs kanserini önlemede ve tümör oluşumunu önlemede yararlı olduğu ve bu hücreleri minimal seviyeye indirdiği klinik araştırmalar sonucunda doğrulanmıştır.

mathca çayı kadin _8ff7d54a-4a1f-4138-bb08-c6f6b1dc61d7

Ayrıca Matcha çayı düzenli kilo vermeye çalışan kişiler üzerinde de etkili olduğu gibi beyin rahatlaması ve beynin çalışmasında da etkili olduğu bilinen bir gerçektir.

Matcha çayı nerelerden alınmalı: Matcha çayını bir çok yerden temin edebilirsiniz( aktarlar, eczaner,marketler vs…) ancak size tavsiyemiz çayın özel ve Japonya’dan ihraç edildiğinden eczanelerden temin etmenizi öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here