Ana sayfa Ev İşleri Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır

Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır

3397
0
PAYLAŞ

Merhaba arkadaşlar herkesin çoğu zaman başına gelen bir durum ayakkabılarınızın raftan çıktıktan sonra sert olması sinir bozucu durumlar yaşatmaktadır.Mağazadan aldığınız bir ayakkabının dış yüzeyi’nin ya da iç yüzeyi’nin sert olması ayaklarınızda yoruculuk gibi  sorunlara yol açar işte birkaç pratik bilgiler ile bu sorundan nasıl kurtulacağız öğrenelim.

ayakkabıyumuşatma

Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır

Ayakkabı yumuşatma için ilk yöntem buhar ile sertlikten kurtulma genişletme yöntemidir.Ayakkabıyı ilk aldığınızda lütfen bir buhar ile 10 dk buhar banyosu yaptırın daha sonra ayakkabının içine gazete kağıtları koyarak  2 gün bekletin ve 2 gün sonrasında göreceksiniz ki ayakkabılarınız açılmış ve yumuşamış halde giyilmeye hazır.

Ayakkabı yumuşatılmasında ikinci yöntem ise sabun kullanma yöntemidir.Ayakkabınıza beyaz sabun sürünüz ve sıcak bir ortamda kurumaya bırakınız kuruma işlemi bittikten sonra temiz bir bezle siliniz ve ayakkabılarınızın gevşediğini ve yumuşadığını göreceksiniz.

Arkası vuran ayakkabı nasıl açılır ? Yöntem bir tane ayakkabı içerisine demire koyarak tabi kalıbı boyutunda kauçuk bir parça ile dövebilirsiniz ve mutlaka esneme açılma yapacaktır fakat en sağlıklı yöntem lostracılarda ayakkabı kalıbına vererek 1 hafta beklenmesidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here